Boiska i korty

Home / Boiska i korty


Boiska i korty

Przyszkolne lub osiedlowe obiekty sportowe najczęściej wykonywane są z poliuretanu lub sztucznej trawy. Komfort gry, bezpieczeństwo i trwałość to cechy, które są najważniejsze dla właściciela i użytkowników obiektu. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie, zarekomendujemy odpowiednie materiały tak, aby zostały spełnione Wasze oczekiwania.


Nawierzchnie poliuretanowe:

- na boiska rekomendujemy system 2 S na podbudowie ET. Składa się on z bazowej warstwy ET [elastyczna warstwa nośna wykonana z mieszaniny granulatu gumowego ze żwirem spojonego poliuretanem], która zapewnia odpowiednią elastyczność i równość, warstwy granulatu gumowego SBR i warstwy granulatu EPDM spojonych poliuretanem. Wszystkie warstwy wykonywane są maszynowo, specjalną rozkładarką. Dzięki temu uzyskuje się nawierzchnię multisportową o odpowiedniej przyczepności.


Często stosuje się również nawierzchnie typu natrysk

- na bieżnie i rozbiegi rekomendujemy system N [natrysk] na podbudowie ET. Składa się on z bazowej warstwy ET [mieszanina granulatu gumowego ze żwirem spojonego poliuretanem], która zapewnia odpowiednią elastyczność i równość, warstwy granulatu gumowego SBR rozkładanych maszynowo i natryskiwanej warstwy barwnego poliuretanu zmieszanego z drobnym granulatem EPDM. Dzięki temu uzyskujemy nawierzchnię elastyczną, która znakomicie „trzyma” stopę pomagając w bieganiu. Rekomendowana jest podbudowa kamienna z tłucznia i klińca.


Nawierzchnie ze sztucznej trawy:

- na boiska wielofunkcyjne rekomendujemy sztuczną trawę II generacji – wypełnioną piaskiem kwarcowym o średniej wysokości – najczęściej 15-20mm. Zapewnia ona odpowiednią elastyczność, komfort gry i trwałość.

- na korty tenisowe rekomendujemy półpiaskową lub pełnopiaskową sztuczną trawę II generacji – wypełnioną piaskiem kwarcowym o średniej wysokości – najczęściej 10-15mm. Zapewnia ona odpowiednie odbicie piłki, elastyczność, komfort gry i trwałość.

Do wykonania nawierzchni ze sztucznej trawy rekomendowana jest podbudowa kamienna z tłucznia i klińca. Przekrój podbudowy zależny jest od lokalnych warunków gruntowych.


Wykonujemy również rewitalizację starych boisk asfaltowych bez konieczności zrywania asfaltu.