Renowacje nawierzchni

Home / Renowacje


Renowacje nawierzchni sportowych

Wraz z upływem czasu nasze obiekty, oprócz zwykłej troski i pielęgnacji wymagają napraw. Wytarte linie, punktowe uszkodzenia, starta nawierzchnia to najczęsciej spotykane oznaki zużycia obiektu sportowego. Nie jest to nic złego, dopóki uszkodzenia dotyczą tylko warstwy "ścieralnej", a podbudowa jest stabilna to naprawy są szybkie i tanie. W przypadku uszkodzeń związanych z degradacją warstw podłoża sprawa jest trudniejsza, ale również do rozwiązania. Na szczęście konieczność wymiany całego systemu podbudowy i nawierzchni nie występuje zbyt często.

W razie potrzeby chętnie zaproponujemy sposób rozwiązania problemu i pomożemy naprawić obiekt. Na początek proszę przesłać e-maila z opisem i powierzchnią uszkodzenia, rodzajem nawierzchni, wiekiem nawierzchni, adresem oraz kilka zdjęć. Nasz adres e-mail: biuro@mizarsport.eu .


Nawierzchnie poliuretanowe

Boiska - najczęściej spotykane rodzaje nawierzchni to: natrysk i tzw. "2S" na warstwie elastycznej ET. Uszkodzenia wynikające z eksploatacji, z którymi mamy do czynienia to wytarcie natrysku, wykruszenie granulatu. W przypadku problemów z podłożem obserwujemy, odspojenia, pęcherze, pęknięcia lub zapadliska.

Bieżnie - najczęściej spotykane rodzaje nawierzchni to: natrysk i "Sandwich".

Najczęściej spotykanym podłożem jest podbudowa kamienna, czasem betonowa lub asfaltobeton.


Nawierzchnie ze sztucznej trawy

Boiska wielofunkcyjne i korty - wykonuje się z trawy o wysokości od 10 do 25mm, które są wypełnione piaskiem w zależności od rodzaju trawy [jej gęstości i przeznaczenia].

Boiska piłkarskie - wykonuje się z trawy tzw. III generacji, w trawie jest piasek i wypełniacz elastyczny np. granulat SBR lub EPDM.

Najczęstsze problemy związane są wyeksploatowaniem pól bramkowych, miejsc wykonywania rzutów rożnych i karnych, występują również pęknięcia złącz poszczególnych brytów trawy.

Nieumiejętna pielęgnacja prowadzi do przesunięcia wypełnienia. Często mamy do czynienia z pojawiającymi się glonami i mchami, szczególnie w miejscach zacienionych. Skutkuje to nie tylko nieestetycznym wyglądem nawierzchni, ale przede wszystkim powoduje zmiany współczynnika tarcia więc zawodnicy mogą się ślizgać i przewracać. Zapobieganie takim problemom jest bardzo proste - wystarczy stosowanie szczotek lub mat - zarodniki nie mogą się zakorzenić. W sprzęt do pielęgnacji nawierzchni można się zaopatrzyć np. w sklepie internetowym pod adresem hemet-sklep.pl lub pod numerem telefonu 504 049 444.

Czyszczenie i pielęgnacja - okresowe zabiegi pozwalają na utrzymanie odpowiedniego komfortu gry i przedłużenie trwałości nawierzchni. Na początek proszę przesłać e-maila z opisem potrzeb, rodzajem i wiekiem nawierzchni, wielkością boiska, adresem oraz kilka zdjęć. Nasz adres e-mail: biuro@mizarsport.euWykonujemy również rewitalizację starych boisk asfaltowych bez konieczności zrywania asfaltu.
Stary asfalt Oczyszczony asfalt Podbudowa ET Nowa nawierzchnia PU